klf
18 بهمن 1401 - 16:41

شهرداری منطقه ۲ رتبه نخست مناسب سازی معابر را کسب کرد

معاون فنی و عمران شهرداری منطقه 2 عنوان کرد: با پیشرفت 80 درصدی طرح مناسب سازی معابر برای افراد کم توان ، منطقه 2 با کسب رتبه نخست در بین مناطق22 گانه به عنوان منطقه پیشرو در شهر دوستدار افراد توان یاب شناخته شد.

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2، حمید رضا رنجبر با اعلام پیشر فت 80 درصدی طرح مناسب سازی معابر برای افراد کم توان گفت:  درراستای اجرای قانون  جامع معلولان، کمیته مناسب سازی منطقه ،طرح دسترسی پذیری فضاهای شهری را  در سه بخش ساختمان اداری، پیاده راه و بوستان‌ها در دستور کار قرار داد.
وی افزود: براساس برنامه ابلاغی  مناسب سازی 34/296 کیلومتر از معابر در 16 محور آغاز که در9  ماهه نخست سالجاری، این طرح با   80درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است و تاکنون   27/34  کیلومتر مناسب سازی شده است.
رنجبر گفت: ۲۸ ساختمان اداری و فرهنگی در منطقه وجود دارد که ۸ ساختمان به طور کامل مناسب سازی شده و ۲۰ ساختمان با پیشرفت فیزیکی بالای  50  درصد در دست مناسب سازی هستند. 
معاون شهردار منطقه2 افزود: در این طرح ساختمان‌های اداری منطقه به مسیر بساوایی، رمپ و ویلچر و همچنین  ۹ دستگاه نفربر و ویلچر بر تجهیز شده اند.
وی ادامه داد: در سطح منطقه ۲ پروژه مناسب سازی ۱۲ بوستان در دستور کار قرار گرفته که از این تعداد هفت بوستان به صورت کامل و مناسب سازی پنج بوستان نیز با پیشرفت فیزیکی بالای   70   درصد انجام شده است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025362